Kategoriler

Sitemiz üzerinden online olarak kapıda ödeme, havale ve kredi kartınızla güvenle armut fidanı siparişi verebilir armut yetiştiriciliği hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Hobi Fidancım üzerinde satışı yapılan armut fidanı ana katagori olarak açık köklü ve tüplü-saksılı olmak üzere iki sınıfa ayrılmaktadır.Bu iki sınıf içerisindede tam bodur, yarı bodur ve klasik anaçlı armut fidanları olarak sınıflanmaktadır.

Tüplü- Saksılı Armut Fidanı ne demektir?

 

Tüplü- saksılı armut fidanı kökü kapalı kapla toprak içerisinde bulunan fidan demektir.Tüplü-saksılı fidan aynı formattaki fidanlardır.Tüplü fidanın avantajı 12 ay boyunca dikilebilme imkanının olmasıdır.

 

Açık Köklü Armut Fidanı ne demektir?

 

Açık köklü armut fidanı kökü çıplak olan ve satışı kış aylarında yaprak dökümü ile birlikte yapılan fidan formatıdır.Açık köklü fidanlar sadece kasım ve mart ayları arasında dikimi yapılabilir.

 

Hobifidancim.com üzerinden yapılan armut fidanı çeşitleri ; Akça Armut, Deveci Armut, Santa Maria Armut, Etrusca Armut, Williams Armu tjune beauty armudu,  coscia armudu , kieffer armudu , naşi(Japon armudu), bahribey armudu , Ankara armudu dur.

 

Ev İçerisinde , Balkonda, Terasta Saksıda Tüplü Aşılı Yarı Bodur Armut Fidanı-Ağacı Yetiştirebilirmiyim?

Ev İçerisinde , Balkonda, Terasta Saksıda Yarı bodur armut Fidanı-Ağacı yetiştirebilirsiniz.Yeterki güneş alan bir yer olsun.Saksıda Yetiştirmek için kullanacak olduğunuz saksı asgari ,15-20 litrelik bir saksı olmalıdır.Saksıda içerisinde kullanacak olduğunuz maddenin %85 i toprak geriye kalanı ise torf olmalıdır.Ev içerisinden yetiştimek için kışın fidanların soğuklamasını almasını sağlamak adına çok soğuk geçen bölgelerde 1 ay dışarıda ılıman bölgelerde ise 2 ay kadar dışarıda kalmalıdır.