Kategoriler

Ayva Fidanı, Ağacı, Satışı, Yetiştiriciliği, Bakımı, Bahçesi

Sitemiz üzerinden online olarak kapıda ödeme, havale ve kredi kartınızla güvenle ayva fidanı siparişi verebilir ayva yetiştiriciliği hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Hobi Fidancım üzerinde satışı yapılan ayva fidanı ana katagori olarak açık köklü ve tüplü-saksılı olmak üzere iki sınıfa ayrılmaktadır.Bu iki sınıf içerisindede tam bodur, yarı bodur ve klasik anaçlı ayva fidanı olarak sınıflanmaktadır.

 

Tüplü- Saksılı Ayva Fidanı ne demektir?

 

Tüplü- saksılı Ayva fidanı kökü kapalı kapla toprak içerisinde bulunan fidan demektir.Tüplü-saksılı fidan aynı formattaki fidanlardır.Tüplü fidanın avantajı 12 ay boyunca dikilebilme imkanının olmasıdır.

Açık Köklü Ayva Fidanı ne demektir?

 

Açık köklü Ayva fidanı kökü çıplak olan ve satışı kış aylarında yaprak dökümü ile birlikte yapılan fidan formatıdır.Açık köklü fidanlar sadece kasım ve mart ayları arasında dikimi yapılabilir.

 

Ev İçerisinde , Balkonda, Terasta Saksıda Tüplü Aşılı Yarı Bodur Ayva Fidanı-Ağacı Yetiştirebilirmiyim?

Ev İçerisinde , Balkonda, Terasta Saksıda Yarı bodur Ayva Fidanı-Ağacı yetiştirebilirsiniz.Yeterki güneş alan bir yer olsun.Saksıda Yetiştirmek için kullanacak olduğunuz saksı asgari ,15-20 litrelik bir saksı olmalıdır.Saksıda içerisinde kullanacak olduğunuz maddenin %85 i toprak geriye kalanı ise torf olmalıdır.Ev içerisinden yetiştimek için kışın fidanların soğuklamasını almasını sağlamak adına çok soğuk geçen bölgelerde 1 ay dışarıda ılıman bölgelerde ise 2 ay kadar dışarıda kalmalıdır.